Firma Logosu

EXPER HALI HALI VE KİLİM KULLANMANIN FAYDALARI

Halı ve Kilim Kullanımının Faydaları Halı ve kilimlerdeki milyonlarca iplik aşırı sıcak yada soğuğa karşı ev ve ofislerde yalıtım yapılmasını da sağlar.Soğuk mevsimlerde halı ve kilim sıcaklığı uzun süre muhafaza eder.

Halı üzerindeki sade renk ve motiflerle mekana sade ve ferah bir hava katabilirken kullanıldığı parlak renklerle de canlandırıcı bir etki yaratır. Halı ve kilimlerin renkleri ve dokuları büyük önem taşır.

Çevrede sizden izler taşınmasını istiyorsanız halı ve kilim bu iş için en iyi dekor aracıdır. Halı, yumuşaklığı sayesinde ev içinde özellikle küçük çocukların güvenliğini korumada rol oynar. Hız kesici etkisi sayesinde de ev içindeki her yaştan insan için güvenli ortam oluşturur.

Televizyonlar, video oyunları, müzik setlerinin etkisiyle yaşadığımız ortam gürültülüdür. Hava yoluyla yayılan bu gürültüyü en basit engelleme yöntemi yere halı döşemektir. Halı zemin kaplaması olmanın dışında ses yalıtımı da sağlayan bir üründür.

Araştırmalar halı dolguları düzgün olan halılar ses yalıtımında daha çok etkilidir. Halı dolguları halının rahatlık ve ergonomik özelliklerini de arttırır. Aşınmaya ve yıpranmaya karşı koruma sağladığı için de halının ömrünü uzatır.

image item
image item
image item
image item
image item
image item
image item
image item